Панцанелла.

Панцанелла (Panzanella) - це італійський салат з овочів і хліба. Для салату береться зачерствілий хліб або свіжий хліб, але злегка запечений на грилі. В залежності від рецепту, для салату хліб змочують водою, оливковою олією або підготовленим заздалегідь соусом, потім змішують його з овочами, наприклад, зі стиглими помідорами. Шматочки хліба просочуються утворюється соком салату. У більшості рецептів, крім помідорів, в панцанеллу пропонується додавати інші овочі: огірки, цибулю, селеру, оливки і зелень. Панцанеллу після приготування радять залишати в холодильнику, щоб салат настоявся і став ще смачніше.

Панцанелла, як вона з'явилася?

Найпопулярніша версія свідчить про те, що це італійська страва з'явилася завдяки тому, що раніше селяни замочували засохлий хліб (щоб не пропадав) і додавали туди будь-які овочі зі своїх городів.
Є також інша версія, яка стверджує, що панцанелла з'явилася завдяки морякам, уходившим надовго в море - вони брали з собою хліб (який природно підсихав, так як не було можливості дістати свіжого хліба), а також вони брали з собою свіжі овочі, які могли довго зберігається. Коли хліб засихав - вони змочували його морською водою і соком помідорів.

Рецепти панцанелли:

  1. Панцанелла з помідорами
  2. Панцанелла з печеним зеленим перцем та моцарелою
  3. Панцанелла зі стеблових селерою
  4. Панцанелла з оливками
  5. Панцанелла з оливками і кедровими горішками
  6. Панцанелла з багетом і зеленою цибулею
  7. Панцанелла з камамбером і артишоками
  8. Панцанелла з кислим хлібом і овочами
  9. Панцанелла з м'ясом курчати
  10. Осіння панцанелла з грибами